Jak na protrakci ramen 1 (video)

12.04.2018

V dnešní době je normální sedět 8 a více hodin u počítače, nebo setrvávat v jedné pozici, či se pohybovat po velmi malých drahách (pásová výroba atp.). Jedním z důsledků je oslabení a přetížení oblasti mezi lopatkami a stažení prsních svalů. 

Proč oslabené a současně přetížené? Uvedu na představě: představte si práci svalů, které mají mít aktivitu táhnout jedním směrem. Tímto směrem nejsou nikterak posilovány, ale naopak vytahovány na druhou stranu. Tyto svaly se ale nechtějí vzdát a tak stále přitahují proti síle větší. Tou je vytahování se ke klávesnici, k telefonům, nebo práci a tím zkracování velmi silných prsních svalů. Zmíněné můžeme označit za mírné, ale dlouhodobé posilování prsních svalů a přední části deltových svalů. Poté zde máme skupinu svalů posilovaných a skupinu svalů vytahovaných (mezi lopatkami), které ale mají být v tomto případě v uvolněné pozici. 


Co s tím?  

Ve videu se můžete podívat na  protažení malého prsního svalu a dva snadné cviky, které pomohou posilování svalů potřebných k lepší stabilizaci oblasti zad. 


Michal Hatony

Osobní a skupinový trenér, trenér pro Vaši kancelář